Daganatos Betegek Napja

Prof. Dr. Hideghéty Katalin: Mi változott meg a rákgyógyításban?

Prof. Dr. Hideghéty Katalin: Mi változott meg a rákgyógyításban?

Prof. Dr. Hideghéty Katalin, a Magyar Klinikai Onkológiai Társaság elnöke a Daganatos Betegek Napja megnyitójában arról is beszélt, milyen gyökeres változások történtek a rákgyógyításban.

Mit írhatunk a daganatos betegeknek? – a rákbetegek tájékoztatásának alappillérei

B. Papp László, a Rákgyógyítás Magazin főszerkesztője az országos lap 15. évfolyamának kiadása kapcsán beszélt a daganatos betegek tájékoztatásának alappilléreiről.

Rák: gyógytorna és jóga szerepe a testi-lelki rehabilitációban

Kapitány Zsuzsanna gyógytornász-fizioterapeuta és dr. Kelemen Kunigunda jógaoktató előadása a gyógytorna és jóga szerepéről a daganatos betegek testi-lelki rehabilitációjában.

Hogyan lehet a rák diagnózisa után újra megtalálni önmagunkat?

Kovács Ágnes Anna klinikai szakpszichológus előadásában arról beszél, hogyan lehet újra megtalálni önmagunkat a daganatos betegség traumája után és mit jelent a poszt-traumás növekedés?

Dr. Lénárd Rita

Dr. Lénárd Rita MOK alelnök: útjelzők az orvos-beteg kommunikációban

Dr. Lénárd Rita, a Magyar Orvosi Kamara alelnöke az orvos-beteg kapcsolatok átalakulásáról, az orvos-beteg kommunikációról, a betegeket félrevezető „alternatív gyógyászokról” is beszél előadásában.

Prof. Dr. Tímár József: a rák és a rák gyógyításának genetikai háttere

Kinél hatásos a daganatellenes kezelés és kinél nem? – Prof. Dr. Tímár József rákkutató patológus professzor előadása a betegség és a gyógyítás genetikai hátteréről.

Dr. Schwab Richárd: mikrobiom – a bélflóra szerepe a rákbetegségekben

Schwab Richárd gasztroenterológus előadásában arra világít rá, hogy milyen szerepe lehet a rák kialakulásában a bélflóra, a mikrobiom állapotának, ennek fényében arról is beszél, milyen étrend, táplálkozás javasolt a daganatos betegeknek.

Top