Egyre több daganatos betegségről bizonyítják, hogy összefüggés lehet a mikrobiom (leginkább a bélflóra) állapota és a betegségek kialakulása, sőt az onkológiai terápiák eredményessége, ezáltal a betegek életkilátása között is. Dr. Kiss Richárd,…
Vastagbélrák: reményteli élet kiújulás után is
Edit mindössze 46 éves volt, amikor vastagbélrákot találtak nála. Hét évvel korábban édesapját is vastagbélrák miatt veszítette el: évekig kísérte, segítette, mellette „kitanulta” a betegséget. Tudott a fokozott kockázatról, emiatt gyakran járt…
Rákról-rákra: talpra állni újra és újra
Török Csaba 59 éves korában szembesült azzal, hogy húgyhólyagrákja van. Bár szinte a diagnózistól tudni lehetett, hogy csak a húgyhólyag eltávolítása mentheti meg az életét, sokáig az onkológus és urológus professzorok sem…
Mikor hasznos, mikor felesleges a sokgénes vizsgálat? Molekuláris genetika a gyakorlatban
Van-e egy beteg daganatában olyan célpont, olyan elváltozás, amelyet megcélozva eredményesebb terápia várható? Erre adhatnak választ a molekuláris genetikai vizsgálatok. Ezek egy része régóta a rutin diagnózis része, adott gyógyszerek alkalmazásának előfeltétele.…
Ártalmatlan gyógynövények ártalmai daganatos betegeknél
Tévhit, hogy ami természetes eredetű, illetve gyógynövényalapú, az csak jót tehet egy daganatos betegnek – figyelmeztet a Rákgyógyítás Magazin. Az ingyenes országos lap összeállítást közöl a gyógynövények reális szerepéről, a bélflóra egészségének…