A dohányzásmentes világnap alkalmából az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet elindította az Élj tiszta tüdővel! elnevezésű, dohányzóknak szóló kampányát, mely támogatást ad a leszokáshoz.
Dohányzás: a tüdő károsodása és füstmentes regenerálódása
A dohányfüstben hatvanféle mutagén anyag van, amely sejtmutációt, DNS-károsodást okoz. Viszont a dohányzás abbahagyása regenerálódási folyamatot képes elindítani.
Nem csökkenti, hanem növeli a füstszűrő a kockázatot
Nemhogy nem segít kiszűrni a kátrány egy részét, de kifejezetten növelheti a tüdőrák kockázatát a füstszűrő – figyelmeztetnek amerikai és brit kutatók, akik a British Medical Journal című orvostudományi folyóiratban publikált tanulmányukban…
Az elektromos cigaretta is káros az egészségre
Az elektronikus cigaretta kétségkívül káros az egészségre, és szabályozni kell használatát – olvasható az Egészségügyi Világszervezet (WHO) jelentésében, amely egyben nem tanácsolja az e-cigarettát azoknak sem, akik le akarnak szokni a dohányzásról.
Unokáikat is mérgezhetik a cigarettázók
A legújabb kutatási eredmények szerint az eddig feltételezettnél is súlyosabb következményei vannak, ha egy kismama dohányzik, vagy a környezetében cigarettáznak. Kiderült ugyanis, hogy a magzat génjei úgy módosulnak, hogy annak nyoma az…
A füstmentesség kulcsa, hogy nem szabad rászokni
Minél korábban kezdi valaki a dohányzást, annál jobban érvényesülnek a dohányzás káros hatásai. Ráadásul, fiatalabb korban a nikotin hamarabb kialakítja a függőséget, nagyobb az esély arra, hogy a fiatal rendszeres dohányzóvá válik,…
Rákbetegként is megéri letenni a cigarettát!
Daganatos betegek sem legyinthetnek, hogy „nekik már felesleges letenni a cigarettát!” Tapasztalatok és kutatások támasztják alá, hogy a dohányzó betegeknek rosszabb az életminőségük és az életkilátásra is negatívan hat a cigarettázás: ronthatja…
Vastagbéldaganatos betegként érdemes még letennem a cigarettát?
Egy daganatos diagnózis kétféle reakciót vált ki az emberekből: vannak, akik a trauma miatt elhatározzák, hogy azonnal felhagynak káros szenvedélyükkel, mások úgy gondolják, „már úgyis mindegy”. Le kell szögezni: ugyan kétségtelenül jobb…
Dohányzás: felelőssé tehető a beteg a betegségért?
Időről-időre felmerül a kérdés: mennyiben felelős a beteg a saját betegségéért, s mennyiben várhatja el milliós-tízmilliós terápiák alkalmazását, ha közben önmaga továbbra is önpusztító életmódot folytat?
Sosem késő letenni! Füst nélkül javulnak az életesélyek
Egyetlen daganatos beteg sem legyinthet, hogy „neki már mindegy, hiszen rákja van, így már nyugodtan dohányozhat tovább.” Nemcsak az egészségeseknek, a betegeknek is árt a dohányfüst, egy már kialakult daganatos betegség diagnózisa…