A tüdőrákos megbetegedések döntő többségét a dohányzás okozza, viszont a légszennyezettség miatt világszerte nő a nem dohányzó tüdőrákos betegek száma is.
Akar 60 évesen 70 lenni? Ezt kell tennie!
Egy friss kutatás szerint még károsabb lehet a cigaretta, mint eddig gondolták: a University College London tudósai azt találták, hogy már egyetlen szál is húsz perccel rövidíti meg a várható élettartamot. Ez…
Alternatív dohánytermékek: hamis biztonság, új kockázatok
Ugyan sokan a dohányzásról való leszokás eszközeként tekintenek az alternatív dohánytermékekre, ezek a termékek a nem dohányzóknál éppen hogy növelik a dohányzásra való rászokás kockázatát.
Dohányzás: orvosi segítséggel könnyebb a leszokás
A dohányzásról való leszokás orvos vagy képzett leszokástámogató szakember segítségével könnyebb. Már a háziorvos is ajánlhat olyan gyógyszeres terápiát, ami a nikotin- és a szokásfüggés csökkentésében egyaránt segít. A hazai dohányzók több…
Minél előbb le kell szokni a dohányzásról!
Összehasonlították a dohányzás abbahagyása óta eltelt idő és a rákkockázat közötti összefüggést.
Akinek tüdeje van, tüdőrákja is lehet
Mintegy 11 ezer ember szembesül évről-évre tüdőrák diagnózissal idehaza, a betegek 40-45 százaléka nő, 55-60 százaléka férfi. A tüdődaganatos betegeket képviselő Lélek-zet Egyesület küzd az ellen az előítélet ellen, hogy a tüdőrákot…
Figyelmeztető felirat minden egyes szál cigarettán
„Méreg minden szippantásban” – egészségügyi figyelmeztető üzenettel látnak el minden egyes szál cigarettát egy hatályba lépő új szabályozás első intézkedése alapján.
Van ország, ahol mélypontra süllyedt a dohányosok aránya
Amíg 1962-ben még a felnőttek 42 százaléka dohányzott, 2022-ben már csak a felnőtt lakosság 11 százaléka számított dohányosnak – sajnos nem Magyarországon.
Élj tiszta tüdővel! – szakemberek segítenek a leszokásban
A dohányzásmentes világnap alkalmából az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet elindította az Élj tiszta tüdővel! elnevezésű, dohányzóknak szóló kampányát, mely támogatást ad a leszokáshoz.
Dohányzás: a tüdő károsodása és füstmentes regenerálódása
A dohányfüstben hatvanféle mutagén anyag van, amely sejtmutációt, DNS-károsodást okoz. Viszont a dohányzás abbahagyása regenerálódási folyamatot képes elindítani.