A mélyvénás trombózis az esetek jelentős részében megelőzhető. Mivel ismertek a trombózisra hajlamosító egyéni jellemzők, illetve azok az élethelyzetek (műtét utáni hónapok, egyes onkológiai kezelések, ágyhoz kötöttség), amelyek a trombózis és a…
Miért veszélyeztetheti mélyvénás trombózis és tüdőembólia az emlődaganatos betegeket, melyek a figyelmeztető jelek?
Mivel a ráksejtek képesek a véralvadást fokozó, úgynevezett trombogén enzimet is termelni, ezért minden betegnek többszörös a trombóziskockázata. Adott magának a betegnek az alapkockázata, ehhez társul a konkrét daganattípus rizikója, majd a…
Trombózis: nemcsak a daganat, a vérrög is veszélyes!
A daganatos betegség és az onkológiai gyógyszerek egy része által okozott anyagcsere-változások többszörösére növelik a vérrögképződéssel összefüggő események, a mélyvénás trombózis kockázatát. A megalvadó vérből képződő elakadó vérrög a végtagokban is súlyos…
Milyen tünetek figyelmeztethetik a daganatos beteget mélyvénás trombózisra?
A mélyvénás trombózis tünetei nem daganatspecifikusak, ezért a daganatos betegségtől függetlenül is érdemes tisztában lenni velük. Mélyvénás trombózis ugyan nemcsak a lábban fordulhat elő, ám anatómiai okokból az esetek döntő többségében az…
Miért veszélyezteti mélyvénás trombózis és tüdőembólia a vastagbéldaganatos betegeket?
A mélyvénás trombózis a fokozott véralvadásból adódóan kóros vérrögképződést jelent a vénákban. Ez egyrészt azzal fenyeget, hogy elzárja az adott eret (jellemzően a lábban), másrészt az érfalról leszakadva a vérrög (trombus) az…