Érprobléma Arimidextől? (jelige: Mariska2)

Tisztelt Doktorok!
A lábfejemen és a belső bokám felett kb. szeptember óta van egy kis seb, a bőrgyógyász ekcéma elleni kenőcsöt adott. Kb. kétszer mentem vissza, mindig ránézett és írt egy másik kenőcsöt. Az egész lábfejem ég, amikor meleg víz éri és nem gyógyul a seb.

Mivel onkológiai utókezelés alatt állok (mellműtét, kemoterápia, sugárterápia befejeződött, jelenleg hormont szedek), felvetettem az onkológusnak, hogy nem lehet-e ez valamilyen érprobléma, esetleg az Arimidex hormon mellékhatása. Ő is tanácstalan, “a bőrgyógyász diagnózisához nem tud hozzászólni”. Nyugodjak ebbe bele?

Mi is csak azt tanácsolhatjuk, hogy konzultáljon háziorvosával, aki szükség esetén a megfelelő szakorvoshoz irányítja.

Az Ön által említett gyógyszer hivatalos betegtájékoztatójában a mellékhatások között az alábbiak szerepelnek, bármelyiket észleli, arról kezelőorvosát feltétlenül tájékoztassa.

– Nagyon súlyos bőrreakció (Stevens-Johnson szindróma) sebes fekélyekkel, hólyagokkal. Ez nagyon ritka.
– Allergiás reakció duzzanattal az arcon, ajkakon, a nyelven és/vagy a torokban (angioödema), mely nyelési és/vagy légzési nehézséget okozhat.
– hőhullámok,
– gyengeség,
– izületi fájdalom/merevség,
– hüvelyváladék mennyiségének csökkenése,
– haj elvékonyodása
– hányinger
– hasmenés
– fejfájás
– hüvelyi vérzés (általában a kezelés első heteiben)
– étvágytalanság
– hányás
– aluszékonyság
– bőrkiütés
– allergiás reakció, úgyis mint csalánkiütés
– koleszterin-szint emelkedés

Top