A sigillocellulare carcinoma gyógyításában melyik módszert kell alkalmazni gyomordaganat esetén? Kemoterápia, sugárterápia vagy mindkettő együtt? A sugárterápiánál mit sugaraznak egy részleges gyomoreltávolítás után? Mi lesz a környező szervekkel pl. bélrendszer, máj, stb. a sugarazás hatására? Mi a legbiztatóbb a gyógyuláshoz? Van értelme PET-CT vizsgálatot végezni?
Az, hogy milyen módszert kell alkalmazni, függ attól, hogy a műtét során maradt-e benn daganat, volt-e áttét a nyirokcsomókban, van-e távoli áttét, stb.
Leggyakrabban kemoterápiát alkalmaznak, többféle készítmény kombinálásával. Az esetleges sugártervezésnél igyekeznek a gyomor területére koncentrálni a besugárzást, és csökkenteni a környező szövetek, a hasnyálmirigy, a belek sugárterhelését, s így sugárkárosodásást.
A PET CT vizsgálatnak vannak szakmai protokolljai, a finanszírozást pedig jogszabályok szabályozzák. A vizsgálat kimutathatja, ha például a környező nyirokcsomókban vagy a hashártyán (esetleg távolabbi szervekben) áttétes folyamat van.
Kapcsolódó cikkek:
Gyomorrák
Rettegett hányinger: hogy kerülhetjük el?
Csillapítani a fájdalmat, leküzdeni a szorongást
Kemoterápia: gyógyszerek és módszerek
Sugárterápia a tumorok ellen
Sugár- és kemoterápia: a félelmetes kezelések
Korábbi kérdések és válaszok a témában:
Gyomorrák, táplálás, májáttét hányással
Táplálkozás gyomorrákban
Gyomorrák: 4 évvel műtét után
Gyomorrák 81 évesen
Letapadt gyomorrák
Tumor vizsgálati értékei
Súlyos gyomorrák 20 évesen
Teljes gyomoreltávolítás után májáttét
Táplálkozás gyomor nélkül
Májáttétes gyomorrák
Burjánzó tumor és tápszerek
Infiltrált, műthetetlen gyomor
Gyomorrák alternatív kezelése
Gyomorrák, lecsapolás