Kemoterápia utóhatása hererákban?

Kemoterápiás kezelést követően kb. fél évvel megtörténhet-e, hogy a betegnek ismét elkezd hullani a haja, illetve a szakálla? Ismerősömet hererák miatt kezelték, a kezelés után szépen javult, hízott, szőrzete mindenütt visszanőtt és erősödött, de most azt vette észre, mintha hullana a szőrzete, elsősorban az arcán, fején.

Laborjai mind jók, fehérvérsejtszáma szépen növekszik, mindössze fáradtságra panaszkodik.

Fél évvel a kemoterápia után az esetlegesen tapasztalt haj és szőrzet hullása már nem függ össze a kemoterápiával, s a hererák sem szokott ilyen tünetet okozni. A szőrzet növekedése, illetve kihullása független a fehérvérsejtek számától is. Amennyiben objektíven is erős hajhullás, szőrzetvesztés jelentkezik, erről érdemes beszámolni a kontrollokat végző orvosnak, esetleg bőrgyógyászati konzíliumra lehet szükség.

Kapcsolódó cikkek:
Here- és hímvesszőrák
Hererák: megelőzni nem, gyógyítani lehet
A herék önvizsgálata
Az önvizsgálat nem a nők “kiváltsága”
Kemoterápia: gyógyszerek és módszerek

Korábbi kérdések és válaszok a témában:
Göb a herén
Hererák terápiája
Hereműtét után kemoterápia
Áttétes hererák 22 évesen
Eltávolított here
Hererák és mellkasfájdalom
Hererák kiújulása
Felépülés a hererákból
17 évesen csomó a herén
16 évesen csomó a herében
Hereciszta, enyhén “sorvadt” here
Borsónyi hereciszta
Félelem a hereráktól
16 éves fiú, csomó a mellékherében
Hereciszta
Vörös, fájó hímvessző
Csomók a herezacskón
Hereműtét utáni pszichoterápia

Top