Az orvostudomány álláspontja: nem az orvosi és az alternatív módszerek között húzódik a határ, hanem a bizonyítottan hatásos és a hatásosságot bizonyítani nem tudó módszerek között. Ha egy módszerről, eljárásról, hatóanyagról bebizonyítják…
Milyen szervezett „egészségfelmérésre” érdemes elmenni emlődaganatos betegként?
Az emlődaganatos betegek orvosi kontrollja a szakrendelőkben, kórházakban, klinikákon zajlik, ám gyakori, hogy ettől függetlenül telefonon vagy levélben különféle egészségfelmérést ígérő rendezvényekre invitálják a betegeket.
B-17 alkalmazása előnyös lehet az emlőbetegek számára?
A daganatos betegeket számos internetes fórumon megcélzó B-17 vitaminnak hívott vegyület valójában nem vitamin.
Melyek a termékbemutatók trükkjei, amelyekkel vásárlásra ösztönzik a résztvevőket? Hogyan lehet elállni a vásárlástól?
Jól felépített pszichológiai hadviselés zajlik az termékbemutatók egy jelentős részén annak érdekében, hogy a jelenlévőket rávegyék az azonnali vásárlásra.
Magas dózisú C-vitamin alkalmazása előnyös lehet az emlődaganatos betegek számára?
Nincs olyan tudományos bizonyíték, miszerint magas dózisú C-vitaminnal (aszkorbinsavval) érdemben befolyásolni lehetne az emlődaganatos betegségek kórlefolyását.
Alternatív módszerekkel meggyógyíthatók az emlődaganatok?
Alternatív módszerekkel nem gyógyítható meg a rák. Nincs olyan orvosi bizonyítékokon nyugvó készítmény (gyógyfű, vitamin, ásványi anyag, nyomelem, tea, gomba) vagy termék (mágneses eszköz, ezoterikus tárgy), amelyről tudományos hitelességgel bizonyították volna, hogy…
Az alternatív készítményekhez miért nincs orvosi ajánlás, ami segítene eligazodni?
Alternatív készítményeken leggyakrabban olyan termékeket értenek, amelyeket nem gyógyszerként, hanem étrend-kiegészítőként hoztak forgalomba: a vitaminok, immunerősítőnek nevezett termékek, teák, gombák is jellemzően ebbe a kategóriába tartoznak. Ezekről tudni kell: semmilyen orvosi kutatás,…