Dr. Molnár Mária, a Bács-Kiskun Megyei Kórház pszichiátere vehette át a Magyar Pszichoonkológiai Társaság 2023-as kongresszusán a daganatos betegek pszichológiai segítéséért, a pszichológia szakmai elfogadottságáért folytatott több évtizedes munkássága elismeréseként az Életműdíjat.…
Rákbetegséggel élni – most segítenek az útkeresésben!
Az onkológiai betegséggel élőknek szerveznek támogató csoportot a Dél-pesti Centrumkórház Onkológiai Centrumában.
Rehabilitációs csoport indul onkológiai betegek számára
A pszichológiai rehabilitációt segítő csoportot indítanak a Dél-pesti Centrumkórház Onkológiai Centrumában.
Hogyan lehet a rák diagnózisa után újra megtalálni önmagunkat?
Kovács Ágnes Anna klinikai szakpszichológus előadásában arról beszél, hogyan lehet újra megtalálni önmagunkat a daganatos betegség traumája után és mit jelent a poszt-traumás növekedés?
A depresszió rákbetegeknél sem természetes állapot
A depressziót nem szabad úgy elfogadni, mint a daganatos betegség elkerülhetetlen velejáróját, amelybe bele kell törődnie a betegnek és a hozzátartozóknak. A depresszió ugyanis nem csupán annyiban nyilvánul meg, hogy valaki rosszabb…
Rák és koronavírus: lelki kapaszkodók a bizonytalanságban
Dr. Mailáth Mónika pszichiáter és az emlőrákból meggyógyult Bánfi Ildikó, a Holnapom Egyesület elnöke adtak át hasznos ismereteket többek között arról, hogyan lehet csökkenteni a szorongást, hogyan lehet kezelni a betegségek okozta…
Önkéntes pszichológusok segítenek – keresse bátran őket!
A koronavírus miatti járványhelyzetben fokozottan törhet rá a szorongás a daganatos betegekre is, akiknek a vírusfertőzés rizikója mellett meglévő betegségük kockázataival is együtt kell élniük. Összefogtak a pszichológusok, hogy önkéntesen, ingyenesen segítsenek,…
Mit taníthatnak a daganatos betegeknek a pszichológiai tréningeken?
Több olyan pszichológiai módszer létezik, amely kifejezetten a daganatos betegek számára segíthet kiutat találni a lelki krízishelyzetből.
Mi az a Damoklész kardja szindróma, s mit tehet ellene egy rákbeteg?
Aki Damoklész kardját érzi a feje felett, úgy érzi, hogy bármikor lesújthat rá egy sorscsapás.
Mit tehet a daganatos beteg és a családja a depresszió ellen?
A depressziót nem szabad úgy elfogadni, mint a daganatos betegség természetes, normális, elkerülhetetlen velejáróját, amelybe bele kell törődnie a betegnek és a hozzátartozóknak. A depresszió ugyanis nemcsak annyiban nyilvánul meg, hogy valaki…
- 1
- 2