Világszerte több száz olyan hatóanyaggal kezelnek betegeket, amit még nem nyilvánítottak gyógyszerré, vagy egy adott betegségtípusban történt használatot követően szeretnének más betegségfajtában is alkalmazni. A klinikai vizsgálatok egyik fő célterülete az onkológia:…
Molekuláris diagnosztika: sorsdöntő tumorgének
A képalkotó vizsgálatok – ultrahang, röntgen, CT, MRI – megmutatják egy rákos góc méretét, elhelyezkedését. A patológiai vizsgálatok megmutatják hogyan néznek ki a daganatban a ráksejtek, milyen alakúak, milyen típusúak, milyen gyorsan…
A rákbetegek halottak napján is az életért küzdenek
Több mint 30 ezer ember tavaly még virágot vihetett halottak napján a temetőbe szerettei sírjához, ma már nekik viszünk virágot – emlékezik meg a daganatos betegek által alapított Gyógyulj Velünk Egyesület az…
Finanszírozásra váró terápiák: méltányosság a gyógyszerkasszában
Sok fórumon napirendre került az elmúlt időszakban az onkológiai gyógyszerek finanszírozása. Tömören összefoglaljuk, mit érdemes tudni a gyógyszerkasszáról, a be nem fogadott készítmények biztosítására az Országos Egészségbiztosítási Pénztártól (OEP) kérhető úgynevezett egyedi…
Mennyi költhető a rák kezelésére?
Több mint 160 milliárd forintot fordított az Országos Egészségbiztosítási Pénztár 2013-ban a daganatos betegségekhez kapcsolódó ellátásra – derül ki az OEP összeállításából, amely arra is rávilágít, hogy a költségek egy bő évtized…
Klinikai Onkológia: új orvostudományi folyóirat a rák kezeléséről
A Magyar Klinikai Onkológiai Társaság (MKOT) új tudományos folyóiratot indított Klinikai Onkológia címen. A negyedévente megjelenő kiadvány átfogó képet ad a gyógyszeres daganatellenes terápiák legújabb eredményeiről, hogy ezzel járuljon hozzá ahhoz, hogy…
Újabb rákgyógyszerek váltak elérhetővé
Hosszú szünet után több új daganatellenes gyógyszer is bekerült az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) által finanszírozott terápiák közé. A daganatos betegeket képviselő Gyógyulj Velünk Egyesület üdvözli a régóta várt előrelépést, s reményét…